Wielka piłka w najmłodszym wydaniu. Dinamo Zagrzeb wygrało Murapol Cup w Krakowie

01:23

Murapol opinie

Wielka piłka w najmłodszym wydaniu. Dinamo Zagrzeb wygrało Murapol Cup w Krakowie

Rozgrywany w weekend pod Wawelem młodzieżowy turniej piłkarski Murapol Cup był prawdziwym świętem piłki nożnej dla najzdolniejszych juniorów z Polski i Europy. Po emocjonującym finale w niedzielę ze zwycięstwa cieszyli się młodzi Chorwaci, którzy pokonali rówieśników z Manchesteru City. Szczęśliwe były wszystkie dzieci, które przyjechały do Krakowa. Murapol opinie, raporty, informacje.

Murapol Cup to zdaniem wielu ekspertów najlepszy turniej dla małych piłkarzy z całej Europy rozgrywany w Polsce. Z pewnością jest najmocniej obsadzony, co w tym roku potwierdził przyjazd tak uznanych marek jak Manchester United, Manchester City, Malmoe FF czy Dinamo Zagrzeb. W sumie podczas weekendu na boiskach w krakowskich Skotnikach rywalizowało blisko 200 dzieci z Anglii, Szwecji, Holandii, Chorwacji, Ukrainy oraz Polski. - Do przyjazdu na Murapol Cup nikogo nie musimy namawiać. Trenerzy najlepszych klubów chcą tu przyjeżdżać ze swoimi wychowankami, bo wiedzą, że organizacja i poziom sportowy stoją na najwyższym poziomie – wyjaśnia Marek Konieczny, pomysłodawca i organizator turnieju, który w tym roku miał już szóstą odsłonę.

W tegorocznym Murapol Cup zadebiutowała m.in. dziecięca szkółka Dinama Zagrzeb. Klub z Chorwacji w całej Europie uchodzi za wzór do naśladowania, jeśli chodzi o kształcenie przyszłych gwiazd. W Krakowie się to potwierdziło, bowiem to właśnie następcy m.in. Luki Modricia w deszczu confetti odbierali puchar za zwycięstwo. Wcale nie mieli jednak łatwo, bo w emocjonującym finale dopiero po rzutach karnych pokonali rówieśników z Manchesteru City. Nagrody i wyróżnienia otrzymali jednak nie tylko uczestnicy tego meczu. Jak podkreślali organizatorzy, zwycięzcami Murapol Cup były wszystkie dzieci, które uczestniczyły w futbolowych zmaganiach. Najmłodszym w dobrej zabawie nie przeszkadzał nawet lejący się z nieba przez dwa dni żar. - Najfajniejsze było to, że mogliśmy się zmierzyć z drużynami z innych krajów, które grają na najwyższym poziomie. Super było też podczas zwiedzania Krakowa i kopalni soli w Wieliczce – opowiadał po ostatnim meczu Maks, zawodnik dziecięcej Jagiellonii Białystok.
Czytaj więcej Murapol opinie, raporty, informacje.

Więcej na murapol.pl 

Może Ci się spodobać:

0 komentarze

Murapol opinie, wiadomości, raporty, informacje

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kontakt

Murapol Spółka Akcyjna ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
e-mail: marketing@murapol.pl www.murapol.pl