Trwa publiczna emisja obligacji Murapolu. Powtórka sukcesu z wiosny?

05:30


Po sukcesie kwietniowej emisji obligacji, Murapol zgodnie z zapowiedziami ponownie oferuje inwestorom trzyletnie niezabezpieczone obligacje o wartości 30 mln zł. Płaci za nie atrakcyjnie -  WIBOR 3M plus 4,6 pkt proc. marży. Murapol opinie, raporty, informacje. 

W kwietniu Murapol przydzielił wszystkie 300 tys. sztuk obligacji serii P na łączną kwotę 30 mln zł. Od tego czasu inwestorzy czekali na kontynuację emisji zapowiadaną przez prezesa Michała Sapotę. Nic dziwnego że rozpoczęcie planowanej emisji serii R zelektryzowało specjalistów zajmujących się rynkiem papierów wartościowych oraz samych inwestorów.

Oferowane od 23 września do 14 października warunki są identyczne, jak te, które Murapol proponował w kwietniu, gdy w emisji na 30 mln zł wartość złożonych zapisów sięgnęła 34,7 mln zł. O przydziale, który zaplanowano na 19 października, nie decyduje kolejność. Minimalna wartość zapisów, to podobnie jak poprzednio 5 tys. zł.

Murapol zagwarantował sobie prawo do wcześniejszej spłaty oferowanych obligacji serii R. Za ewentualne skorzystanie z niego zobowiązany będzie zapłacić premię, której wysokość uzależniona będzie od momentu wykupu (0,45-0,15 proc.)
Publiczna oferta obligacji serii R to druga emisja prowadzona w ramach programu obliczonego do 100 mln zł. Uplasowanie wszystkich papierów oznaczałoby, że pozostała do wykorzystania pula zmniejszy się do 40 mln zł. Termin ważności prospektu mija w marcu przyszłego roku.

Przeczytaj więcej na obligacje.pl

Może Ci się spodobać:

0 komentarze

Murapol opinie, wiadomości, raporty, informacje

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kontakt

Murapol Spółka Akcyjna ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
e-mail: marketing@murapol.pl www.murapol.pl