Prezes Murapol dla Stockwatch: Rośniemy szybciej, niż rynek

07:36

O dynamice sprzedaży mieszkań, rozwoju Murapolu w ostatnich latach oraz długofalowych efektach podejścia do biznesu deweloperskiego. Między innymi tego dotyczył wywiad, którego redakcji portalu ekonomicznego Stockwatch udzielił Michał Sapota, prezes Murapol S.A.

Dziennikarze pytali prezesa m.in. o prognozę wydarzeń na rynku deweloperskim i tego, jak na tle konkurencji pozycjonuje się w nim Murapol. "W 2007 roku byliśmy niewielką firmą, ze sprzedażą rzędu 300 mieszkań rocznie, dziś należymy do ścisłej czołówki, w tym roku przedsprzedamy ponad 2.300 mieszkań a przeniesiemy na klientów ok. 1.500. W przyszłym roku powalczymy o przebicie bariery 3.000 sztuk w przedsprzedaży i na pewno przekroczymy 2000 aktów przenoszących własność na naszych klientów. Generalnie co roku pod względem sprzedaży rośniemy szybciej niż rynek i nasza strategia zakłada utrzymanie takich wzrostów jeszcze przez minimum 3-4 lata. „To jest efekt naszej filozofii i podejścia do biznesu deweloperskiego. Nie ma tu jednego magicznego czynnika”- wyjaśnia Michał Sapota.

Sternik Murapolu zdradza, że spółka planuje kolejne inwestycje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Toruniu, Od maja Nurapol wydał na zakupy działek ok. 200 mln zł.

Może Ci się spodobać:

0 komentarze

Murapol opinie, wiadomości, raporty, informacje

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kontakt

Murapol Spółka Akcyjna ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
e-mail: marketing@murapol.pl www.murapol.pl