Murapol sponsorem Reprezentacji Polski w Rugby. Deweloper pomoże stworzyć modę na sport

00:46

Grupa Murapol została głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Rugby. Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy we współpracy z Polskim Związkiem Rugby pomoże w profesjonalizacji i propagowaniu tej dyscypliny. Z nowym sponsorem na koszulkach kadrowicze zaprezentowali się już w pierwszym meczu - z Belgią w Warszawie.


Za sprawą zawartego porozumienia Murapol staje się sponsorem trzech reprezentacji seniorskich, w tym Kadry Kobiet. W ramach współpracy ogólnopolski deweloper wesprze związek w profesjonalizacji, rozwoju i popularyzacji polskiego rugby. Logo Murapolu pojawi się na sprzęcie, z którego korzysta reprezentacja, w tym na strojach meczowych. Efekt rozpoczęcia współpracy był widoczny już podczas ostatniego spotkania Polaków z Belgią. Mecz rozegrano przy pełnych trybunach w sobotę w Warszawie.- Od lat wspieramy polski sport, a rugby ma w sobie ogromny potencjał. Dyscyplina hołduje wartościom, które są nam bliskie. To odpowiedzialność, determinacja i praca zespołowa. Mocno wierzymy w polskich rugbistów. Mamy naprawdę poważne plany zawiązane ze wszystkimi reprezentacjami seniorskimi kobiet i mężczyzn. Chcemy także pomóc w popularyzacji tej fascynującej dyscypliny wśród najmłodszych -  mówi Jarosław Matusiak pełnomocnik zarządu Murapol S.A.

Szefowie związku, Serge Bosca i Krzysztof Liedel, podkreślają natomiast, że pozyskanie tak zaangażowanego w sport sponsora otwiera polskiemu rugby nowe możliwości. - To początek naszej drogi do profesjonalizacji rugby w Polsce – zapowiada Liedel.

Rugby to narodowy sport na Wyspach Brytyjskich, popularny m.in. we Francji, Nowej Zelandii czy RPA. Pod względem oglądalności Puchar Świata w rugby ustępuje tylko igrzyskom olimpijskim i mistrzostwom świata w piłce nożnej. Do uprawiania tej twardej dyscypliny potrzebne są: siła, precyzja, zaangażowanie i ambicja. Tych cech nie brak polskim rugbystom. Przekłada się to na zainteresowanie reprezentacją, na której mecze przychodzi tysiące fanów. Kadrowicze zasłynęli, gdy wykrzyczany przez nich „Mazurek Dąbrowskiego” stał się hitem internetu. Nad Wisłą funkcjonuje trzystopniowa liga rugby, na czele z Ekstraligą. Popularna jest odmiana 7-osobowa. Ponadto, powstaje coraz więcej drużyn żeńskich. Z kolei wśród najmłodszych promowana jest bezkontaktowa odmiana tej dyscypliny.

Murapol wspiera nie tylko profesjonalny, ale też dziecięcy sport. Jest głównym partnerem prowadzonej przez Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego Akademii Piłkarskiej 21 oraz tytularnym sponsorem międzynarodowego turnieju piłkarskiego Murapol Cup, w którym występowały takie drużyny jak Manchester United, Manchester City, Juventus Turyn czy Celtic Glasgow.

Może Ci się spodobać:

0 komentarze

Murapol opinie, wiadomości, raporty, informacje

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kontakt

Murapol Spółka Akcyjna ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
e-mail: marketing@murapol.pl www.murapol.pl